Пізнавальний розвиток (комунікативно - мовленнєвий напрям)

Тема: «Небезпечна кімната. Предмети навколо нас»

Програмовий зміст: формувати уявлення про елементарні основи безпечної поведінки в побуті; продовжувати вчити відгадувати загадки; продовжувати вчити будувати відповідь згідно із запитанням; розвивати інтонаційну виразність мовлення; виховувати  обережність, слухняність, повагу до дорослих.

Матеріал: ілюстрації до теми.

Хід заняття

1.Вступна частина

Станем разом ми у коло,

Скільки друзів глянь навколо.

Руку дружби простягну

З другом сварку не почну.

Будемо всі дружно грати,

Правил гри не забувати.

(Вихователь показує іграшку)

2.Основна частина.

-Діти, ось погляньте хто до нас завітав? Привітаємось з ним.

-"Доброго ранку, Незнайко!" Ой, чомусь він сумний. Що трапилось?

Незнайко поранився ножицями!

Як ви вважаєте чому він поранився? (Вони гострі, небезпечні)

-Як з ними слід поводитися? (Обережно)

-Що вміють робити ножиці? (Різати папір, вирізати...)

- Які гострі та небезпечні предмети є у вас дома?

-Про що можна сказати гострий? (ніж...)

-А про що можна сказати гостра? (про голку...)

-Про що можна сказати гострі? (ножиці...)

I.Відгадування загадки про небезпечні предмети:

 * "Вміє шити, вишивати, ґудзики пришити, та без одягу донині рукодільниця – кравчиня" 

 (голка може вишивати, пришити ґудзика...)

* Лезо в мене гостре і залізне,

Вигляд маю дуже грізний,

Хоч без мене і не обійдетеся -

Будьте обережні й бійтеся!

(ніж)

II.Бесіда за змістом

-А чому ножа потрібно боятися? (у нього гостре лезо)

-Чи можна дітям брати ножа? (ні) Чому? (він небезпечний)

-Що роблять ваші батьки ножем? (ріжуть продукти...)

- "Незнайко, що торохкотить у твоїх кишенях?" (дістає сірники)

-Чи можна дітям брати сірники? Чому? (може виникнути пожежа)

-Чи потрібні людям сірники? Навіщо?

III.Розгляд ілюстрації із зображенням (ножа, ґудзиків, шила...).

VI.Дидактична гра «Що чим роблять»

 (розгляд картинок) Голкою шиють, ножем ріжуть...

3.Підсумок

Нагадайте Незнайкові  правила безпеки дома.




Немає коментарів:

Дописати коментар