Пізнавальний розвиток.(комунікативно - мовленнєвий напрям)

Тема: Іграшки оберігаю, з ними дуже гарно граю.

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про іграшки, їхні властивості; звернути увагу на народні іграшки (дерев’яні, глиняні, солом’яні) їх характерні особливості; вчити складати описові розповіді про іграшку; розвивати зв’язне мовлення,творчість, увагу, сприйнятливість до краси іграшки; виховувати бережне ставлення до іграшок, дружні стосунки між дітьми. 

Матеріал: чарівний мішечок, різноманітні іграшки, ілюстрація - вітрина для іграшок, атрибути для ігор.

Хід заняття

1. Сюрпризний момент.

-Добрий день, малята, любі хлопчики й дівчатка. Подивіться, хто до нас завітав:

 Це ваші добрі друзі

Цікаві і яскраві

Сидять вони в куточку

Та й на килимочку.

З ними весело вам гратись

Цілий день.  

Що це? (іграшки)

2.Основна частина.

Дітки, подивіться, у мене є чарівна торбинка,і ми зараз з вами пограємо в  гру.

І. Дидактична гра«Що в торбинці»

Вихователь дістає з торбинки іграшку, а діти описують її.

- Молодці дітки, а зараз пропоную вам уважно послухати  вірш про іграшки.

  ІІ. Читання вірша Ігора Січовика «Іграшки» 

 В мене іграшок багато

З глини, гуми, скла і вати

З пластиліну і фанери

З ниток, дерева, паперу

Є у мене лук, сопілка

Дзиґа, мавпочка і білка

Самоскид, олені, тигри

Теплохід, настільні ігри.

- Звідки іграшки ці, Гнатику?

- Ми майструєм їх із братиком.

 ІІІБесіда за змістом тексту вірша:

- З якого матеріалу виготовляють іграшки?

- Які вони за розміром?

- Якого кольору?

- Якої форми?

- Чи можете ви їх змайструвати самі?

- А як ніжно ви б назвали свою іграшку?

IV. Дидактична гра «Скажи лагідно» 

(ведмідь-ведмежатко, машина - машинка, лялька-лялечка…)

- Молодці діти, ви розвеселили свої іграшки, посадіть їх тепер на  стільчики, нехай відпочинуть, Підкажіть, а де можна взяти іграшки? (в магазині, на ринку, подарувати). Тож давайте підемо в уявний іграшковий магазин. Пригадайте як треба поводитись в магазині?(не штовхатись, не кричати, із продавцем привітатись.)

Ось і наш магазин іграшок (ілюстрація магазин іграшок) Давайте подивимося  « Що із чого?» зроблене?

Лялька з тканини - тканинна

Баранчик з хутра - хутряний

Возик з дерева – дерев’яний

Коник з глини – глиняний

Бичок з соломи – солом’яний

Вихователь. А зараз пропоную вам посадити іграшки на колінка, заплющити оченята і уявити себе цією іграшкою.

V. Психогімнастика «Про що хоче сказати нам іграшка»  (розповіді дітей)

- Скажіть, будь ласка, а як потрібно поводитися з іграшками? (відповіді дітей)

З іграшками добре гратись,

Та не можна забувати,

Що не треба їх ламати,

На частини розбирати,

Бити, рвати і топтати,

По кімнаті розкидати.

- Чи були випадки, коли ви ламали іграшки? А якщо так сталося, що треба зробити? (полагодити)

Вихователь. А ділитися іграшками треба?

3. Заключна частина.

VI. Підсумок заняття:

- Про що ми сьогодні говорили на занятті?

- Як потрібно поводитися з іграшками?

Ви іграшки не ламайте,

Гарнесенько їх складайте,

То вони, завжди, малята,

Захочуть із вами грати.

Час вже нам відпочивати, а іграшкам – місце своє займати.




Немає коментарів:

Дописати коментар