Тема: Розучування потішки "Кую, кую чобіток"

Дитина в соціумі та Літературна скринька Тема: Розучування потішки                             "Кую, кую чобіток"
Програмовий зміст: учити дітей із зацікавленістю слухати і розуміти україн-
ську мову, повторювати за вихователем окремі слова та словоспо-
лучення; збагатити словник словами (кую, чобіток, молоток, бабо,
доброго ранку, дякую, будь ласка, до побачення, цвях, стілець);
прищеплювати любов до рідної мови і бажання спілкуватися нею;
учити бути уважними, дбайливими, творити добрі справи, допома-
гати одне одному; ознайомити із творами усної народної творчості;
прищеплювати бажання розповідати потішки.
Матеріал: лялька Катруся,  молоток, чобітки, український віночок.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент
Вихователь звертається до дітей із пропозицією завітати у гості
до лялечки Катрусі, яка живе у селі.
Нам потрібно буде сісти у потяг і вирушати.
Діти «сідають у потяг». Дітей зустрічає лялька Катруся.
Вона дуже засмучена, бо в неї не підковані чобітки. Що їй
тепер робити?
Вихователь заспокоює ляльку Катрусю, бо діти вміють підковувати чобітки.

2. Бесіда
Педагог пропонує дітям сісти зручненько на стільчики і прига-
дати, що знадобиться, щоб підкувати чобіток. Закріплює з малята-
ми разом та індивідуально назви речей (чобіток, молоток); слова
(кую, бабо, подай).
003)
Яку «пісеньку співає» молоток під час роботи? (Тук-тук!)
Що ще можна зробити за допомогою молотка? (Забити цвя-
шок, полагодити стіл, стілець та інше.)
— А тепер, Катрусю, покажи свої чобітки! Ми тобі кожен чобіток підкуємо
3. Читання потішки
КУЮ, КУЮ ЧОБІТОК
Кую, кую чобіток.
Подай, бабо, молоток,
Не подаси молоток,
Не підкую чобіток.
4. Фізкультхвилинка
Дружно разом піднялись,
(Встають.)
Вліво, вправо подивились.
(Нахиляють голову ліворуч - праворуч.)
Потім хутко повернулись,
(Руки на пояс, поворот.)
Всім навколо посміхнулись,
Поплескали в долоні
(Плескають у долоні.)
І побігали як поні.
(Біг на місці.)
«Хай лунає всюди сміх,
(Вимовляють хором.)
Ми хлоп'ята кращі всіх!».
5. Розучування потішки «Кую, кую чобіток»
Після спільного проговорення потішки діти індивідуально роз-
повідають її.
6. Підсумок
Лялечка Катруся дякує кожній дитині.

Немає коментарів:

Дописати коментар