"Незвичайні пригоди Колобка"

 Тема: Незвичайні пригоди Колобка

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про небезпечні предмети та ситуації в житті людини; вчити дітей відповідати на запитання за змістом казки; розвивати зв’язне мовлення дітей; слухову увагу, пам'ять, мислення; виховувати  бажання  дотримуватись безпечної поведінки в навколишньому середовищі; любов до народних казок .

Матеріал: зображення казкових героїв: Колобок, зайчик, вовк, ведмідь, лисиця, пігулки, цвях, сірники.

                                       Хід заняття:

1. Привітання.

Ми гостей вітаємо,

Ми їм посміхамось,

Весело танцюємо,

Пісеньку співаємо,

Барабани: бу-бу-бу,

І на дудочці: ду-ду,

Граєм, граєм виграєм

І гостей усіх вітаємо.

(Слова супроводжуються показом рухів)

2. Ігровий момент

(Звучить пісенька Колобка)

- Хто це співає?

-До нас завітав Колобок. Він хоче розповісти нам про свою незвичайну пригоду .

3. Основна частина

- Малята пригадайте казочку про Колобка і скажіть як він з'явився

4. Дидактична гра «Продовж речення»

- жили-були…. (дід і баба)

- дід попросив бабусю…(назмітати борошна і спекти колобка)

- баба назмітала борошна, замісила тісто і… (поставила випікати Колобка)

- малята, чи можна підходити дітям близько до печі де горить вогонь? ( ні)

- чому? (можна обпектися)

- спікся Колобок і баба поставила його... (на вікно, щоб вистиг)

- Колобок зістрибнути з вікна і… (покотиться)

- а далі Колобок запрошує нас у подорож до лісу.(діти ідуть за колобком).

- котиться Колобок котиться, а назустріч йому…( зайчик)

- Колобок йому й каже:“Не їж мене, зайчику, давай краще дружити”

- Зайчик: «Давай, мені потрібна ваша допомога.

У мами в аптечці я взяв пігулки схожі на цукерки і загубив їх. Допоможіть їх знайти».

Вихователь:

- малята, чи можна брати ліки з аптечки?

- а хто вам може їх давати в разі якщо ви захворіли? (дорослі)

- покладемо їх в корзину.

А Колобок покотився далі. котиться котиться, а назустріч йому… (Вовк)

- Колобок “Ой вовчику не їж мене краще давай дружити”.

- Вовк: «Давай. Допоможіть мені знайти цвях який я загубив, щоб ним погратися”.

(вихователь показує цвях)

Вихователь:

- діти доторкніться легенько до кінчика цвяха який він? (гострий )

-чи можна ним гратися? чому? (можна поранитись)

- покладемо його в кошик

Покотився Колобок далі, а назустріч йому … (Ведмедик)

- Колобок: «Не їж мене ведмедику, давай краще дружити”

-Ведмедик: «Давай. Допоможіть мені. Я грався і заліз на дерево, а злізти боюся».

Вихователь:

- допоможемо ведмедику ( вихователь допомагає ведмедику)

- що ми порадимо ведмедику? чому не можна вилазити на дерево?

А Колобок тим часом покотився далі, а назустріч йому… (Лисичка)

Колобок: «Не їж мене лисичко. Давай з тобою дружити».

Лисичка: «Давай. Я змела сухе листячко і хочу його спалити, допоможіть знайти мені сірники”

( вихователь показує коробочку сірників)

Вихователь:

-малята розкажіть лисичці чи можна брати сірники і запалювати сухе листя в лісі? чому? ( може виникнути пожежа, дим шкодить здоров'ю людей і тварин)

-покладемо сірники в кошик,

-малята Колобок згадав що він без дозволу пішов гуляти. А ви ходите гуляти без дозволу і без дорослих? (ні)

-тож поспішаємо до бабусі і дідуся.

5. Підсумок

- З ким ми сьогодні подорожували?

- Кому допомагали?

- Які небезпечні предмети ми зібрали?

- Я сподіваюсь, що ви і звірята запам'ятали правила безпечної поведінки.

- Скажемо всім до побачення і підемо відпочивати.






Немає коментарів:

Дописати коментар